Napisz do nas Strona główna Kontakt Archiwum
KoĽmiczanie i ich pasje
Wyprawy koĽmiczan KoĽmickie rozmowy
Relacje z wypraw i wojaży koĽmiczan a także Czytelników strony kozmice.plRozmowy i wywiady z koĽmiczanami.
Zdjęcia z wakacji KoĽmiczanie
Zdjęcia z wakacji nadesłane przez koĽmiczan.KoĽmiczanie przedstawiaj± swoje pasje i zainteresowania.

Rozmowy koĽmickie

Ryszard Jakubowski ks.Stanisław Basista Ewa Kaczor
Wiewiórka a sprawa Niepodległo¶ci - wywiad z Ryszardem Jakubowskim, odznaczonym w Powstaniu Warszawskim orderem Virtuti Militari.Rozmowa z nowym proboszczem Parafii Trójcy ¦więtej w KoĽmicach Wielkich, ks. Stanisławem Basist±.Rozmowa z dyrektork± przedszkola w KoĽmicach Wielkich -Ew± Kaczor o marzeniach, które się spełniaj±.
Marek Sierocki Zespół Tequika Stajnia z Nowej Wsi
Internet od s±siadów - rozmowa z Markiem Sierockim, szefem firmy MW z Pawlikowic.Arek Ole¶ opowiada o zespole Tequila z KoĽmicRozmowa z Magdalen± Kwint±, wła¶cicielk± kameralnej stajni z Nowej Wsi o koniach i końskich sprawach.

KoĽmiczanie...

Stanisław Gawęda Stanisław Gawęda - koĽmiczanin od 33 lat, miło¶nik wielickiej kopalni, przewodnik z pasj±. Znawca tajemnic solnych grot, na codzień ukazuj±cy ich piękno turystom z całego ¶wiata.
Czytaj artykuł: Przewodnik z wielickiej żupy.
[Rozmiar: 9965 bajtów]Jan Kowal - koĽmiczanin z urodzenia i z dziada - pradziada. Obecnie zamieszkuje "na obczyĽnie" - w s±siednich Pawlikowicach. Pracował przez wiele lat jako animator i twórca kultury. Pasjonat kultury i zwyczajów ludowych, kolekcjoner wszelakich informacji zwi±zanych z KoĽmczkami. Autor i współautor szeregu artykułów publikowanych na naszej stronie:

Marek Mirowski Marek Mirowski - z pochodzenia góral spod Limanowej, w KoĽmicach mieszka od 30 lat. Ponieważ rzeĽbi również już 30 rok, można powiedzieć, że koĽmickie powietrze wzmocniło artystyczne talenty Pana Marka. Tajemnicze rzeĽbi strzeg± zadbanego, pięknie utrzymanego ogrodu, który w 2008 roku zdobył I nagrodę w konkursie ogrodniczym.
Zobacz ogród Marka Mirowskiego:Dusze zaklęte w drewnie
Rozstrzygnięcie parafialnego konkursu ogrodniczego
Leszek Palimaka Leszek Palim±ka - koĽmiczanin z dziada-pradziada, dzieciństwo spędził w KoĽmicach Małych. Z rodzinnych tradycji kowalskich zaczerpn±ł miło¶ć do koni a zwłaszcza do koni pod siodłem. Zwi±zany ze Stowarzyszeniem Krakowski Szwadron Ułanów im. Józefa Piłsudskiego, bierze udział w rekonstrukcjach historycznych i w niecodzienny sposób popularyzuje wiedzę historyczn±.
Czytaj rozmowę z Leszkiem Palim±k±.
Wojtek SP9ORH KoĽmiczanin od kilku lat - Wojtek SP9ORH Tchórzewski, to zapalony fotograf przyrody, miło¶nik fajek i krótkofalowiec, dzięki któremu KoĽmice Małe s± znane w miejscach nawet tak odległych jak: Japonia, Emiraty Arabskie czy Indonezja. Czytaj:
SP9ORH nadaje z KoĽmic Małych.
Inwazja koĽmickich płetwonurków.
KoĽmiczanie na pikniku (lotniczym)
KoĽmiczki z delegacj± w Neoi Pori
KoĽmiczki w eterze
Welcome KoĽmice Małe
Przepis na pilota
Nadawali z przygodami czyli jak alpinista ratował koĽmickie dożynki...
Po bułgarsku

Pocztówki z wakacji

Autorami wakacyjnych zdjęć poniżej s±: Bogusław Nawalany, Anna Kostrzewa, Ireneusz Włoch, Andrzej Pasula, Beata Gawęda, Jan Kowal, Wojtek Tchórzewski, Jacek Kostrzewa i Justyna Dobrzańska-Pasula.
Dziękujemy za wszystkie przysłane fotografie. Czekamy na następne...
vieste trabucco, gargano Kładka Bernadka, Kraków vieste vieste santorini rethimno slup Palios położona niedaleko Leptokarii na  Riwierze Olimpijskiej marakesz lustra jeziorko zegar karpacz karpacz W drodze do Zakopanego Chania Santorini Statek w Kazimierzu nad Wisł± Katedra w Kadyksie, Hiszpania KuĽnica - Półwysep Hel Bodega Gonzalez-Byass, Hiszpania Pustynia Błędowska Młyn papierniczy, Duszniki Zdrój Port Gdynia Adrszpaskie Skały. Czechy. Limski Fiord, Istria Zamek w Niedzicy XFiord.Norwegia Rovinj.Istria.

Relacje z wypraw i podróży koĽmiczan

Autorami foto-relacji wakacyjnych wypraw s±: Joanna Denkiewicz, Katarzyna Dziedzic, Stanisław Dziedzic, Piotr Kaczor, Jacek Kostrzewa, Marta Majewska, Bogusław Nawalany,Andrzej Pasula i Wojtek Tchórzewski.
Bułgaria KoĽmicznie na Neoi Pori KoĽmicznie w Kalwarii Zebrzydowskiej Pielgrzymka z KoĽmic do Kodnia KoĽmiczanie na konkursie palm w Lipnicy Murowanej KoĽmiczanie na Etnie KoĽmiczanin w Libii Inwazja koĽmickich płetwonurków Wakacje z górami Odkrywcy, tajni agenci i ... koĽmiczanin W cieniu Mont Blanc Zagadkowa pocztówka z Pakistanu Misterium Na tropie Kubicy
kozmice.pl