Napisz do nas Strona główna Kontakt Archiwum

Czyściej w korycie

[Rozmiar: 18890 bajtów][Rozmiar: 12917 bajtów] Małopolski Zarządu Melioracji Urządzeń Wodnych w Krakowie przystąpił do oczyszczania potoku „Przewódka” (brak nazwy) o dł. 890 m. wpadającego do rzeki Wilgi, służącego m. in. do oczyszczania 3 zbiorników wody pitnej w Gorzkowie (Raba I i Raba II) . Udrożniono koryto potoku w Koźmicach Małych począwszy od jego górnej części w kierunku Wilgi. 14 września zakończyły się prace oczyszczające na wysokości byłego kamieńca „Czarnego Lasu”.
Tekst i zdjęcia: Jan Kowal
wrzesień 2009

Gruby zwierz w Czarnym Lesie ?

KLIKNIJ ABY POWIĘKSZYĆ
W Czarnym Lesie pojawiła się niedawno nowa konstrukcja. Jest solidnie wykonana i przypomina ambonę myśliwską. Nadleśnictwo Myślenice, które jest gospodarzem tego terenu, zapytane, nic nie wiedziało o sprawie i odesłało nas do Leśnictwa Gdów. Niestety, nie udało się nam skontaktować z Piotrem Dodą, gdowskim leśniczym. Pojawiły się opinie, że konstrukcja faktycznie jest amboną a jej budowa ma związek ze zwiększającą się w całej okolicy populacją dzików. Będzie zatem polowanie na grubego zwierza ?
Kliknij na zdjęciu aby powiększyć.
Fot. Jan Kowal
wrzesień 2009

Podróżowali ze Słowackim

[Rozmiar: 36362 bajtów]
Z okazji obchodów w tym roku 200. rocznicy urodzin i 160. rocznicy śmierci poety Juliusza Słowackiego Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Wieliczce ogłosiła konkurs literacko-plastyczny zatytułowany „Karta pocztowa z podróży Juliusza Słowackiego”. Sześcioro uczniów Gimnazjum w Koźmicach Wielkich zostało nagrodzonych: Barbara Pasula, Kinga Kalinowska, Natalia Kostrzewa, Łukasz Fliśnik, Agnieszka Surówka i Mateusz Czort. Opiekunem zespołu był Ryszard Knurowski.
Gratulujemy sukcesu ! Czytaj więcej...
Informacje i zdjęcie: Ryszard Knurowski - dziękujemy.
wrzesień 2009

Koźmiczki z delegacją w Neoi Pori

W tym roku delegacja Koźmiczek na Riwierę Olimpijską miała poszerzony skład. Grecy nas bardzo lubią, prawdopodobnie w listopadzie doczekamy się rewizyty w Koźmiczkach. Oczywiście SP9ORH pracował również z Grecji jako SV/SP9ORH, więc Koźmiczki łączy z uroczym Neoi Pori coraz więcej.
grecja grecja grecja grecja grecja grecja grecja grecja grecja
Kliknij na zdjęciu aby powiększyć.
Tekst i zdjęcia: Wojtek Tchórzewski - dziękujemy.
wrzesień 2009

Szkoła demokracji

[Rozmiar: 11456 bajtów] Jak w prawdziwych wyborach, gimnazjaliści przeprowadzili kampanię wyborczą. Nie zabrakło haseł reklamowych i przedwyborczych spotkań. 17 września każdy z kandydatów przedstawił swój program, a wszystko w atmosferze wesołej szkolnej zabawy. W tym dniu wszyscy uczniowie Gimnazjum mieli możliwość oddania głosu na wybranego przez siebie kandydata oraz najlepszego ich zdaniem opiekuna Szkolnej Rady Uczniowskiej. W ten sposób gimnazjaliści mogli wpłynąć na to, co będzie się działo w przyszłości w ich szkole oraz poczuć przedsmak prawdziwych demokratycznych wyborów. Czytaj więcej.
Tekst i zdjęcia: Ryszard Knurowski - dziękujemy.
wrzesień 2009

Zmiana w rozkładzie jazdy FK-Bus

[Rozmiar: 2986 bajtów]Prośba do Czytelników, którzy korzystają z FK-Busa przez Koźmiczki. Wciąż nie mam bezpośredniego kontaktu z właścicielem FK-Bus, nie wiem zatem nic o zmianach (np. rozkładu jazdy). Jeśli więc zauważycie jakieś zmiany proszę o informację - komuś się to na pewno przyda. Przy okazji podziękowania za wzorową współpracę dla Sylwii i Justyny. Dziewczyny górą ! Aktualna, znana adminowi, wersja rozkładu jazdy znalazła odtąd swoje stałe miejsce w Informatorze Koźmickim.
wrzesień 2009

A może na grzyby...

[Rozmiar: 11513 bajtów][Rozmiar: 13951 bajtów]
Plon dwugodzinnej, porannej wyprawy do Czarnego Lasu prezentuje się okazale w koszyku Pani Lucyny.
wrzesień 2009
Zobacz także: Grzybobranie
kozmice.pl