Napisz do nas Strona główna Kontakt Archiwum

Niewidzialna ręka

Image Młodsi czytelnicy już nie pamiętają, ale 20 lat temu wyświetlano w TV program "Niewidzialna ręka". Warto zapytać rodziców o czym był ten program. Koźmiczanie korzystający ze ścieżki od kurnika do przystanku przy drodze dobczyckiej, zauważyli zapewne, że trawa przy ścieżce została niedawno starannie wykoszona. Wyglądało na to, że w Koźmicach odżyła idea niewidzialnej ręki, ponieważ sprawca pozostawał nieznany. Jednak w końcu wyjaśniło się, że autorem tej miłej niespodzianki był Tomek Gawęda.
W imieniu jakże licznych użytkowników ścieżki: Tomku - dziękujemy.
Za zdjęcie dziękujemy Basi.
czerwiec 2007

Wylewanie płyty przed świetlicą

Wykonane zostały kolejne prace przy naszej świetlicy na Nosalówce. 4 czerwca przygotowany został szalunek i zbrojenie pod płytę przed świetlicą a 6 czerwca wylano beton. Tak oto Koźmiczki zyskały 120 - metrowy plac zabaw kulturalno-społeczno -tanecznych (razem z powierzchnią świetlicy to prawie 190 m2). Pierwsze "docieranie" płyty zaplanowano już na 23 czerwca - w Noc Świętojańską.
Image
W pracach brali udział: Andrzej Batko, Krzysztof Batko, Marek Batko, Ryszard Chwastek, Krzysztof Dudzik,Stanisław Dziedzic, Mieczysław Fijorek, Wojciech Grochal, Bogusław Nawalany, Czesław Nawalny, Maciej Porąbka, Dariusz Ruśniok, Antoni Stanek, Ryszard Strojny,Grzegorz Ślęczka, Adam Światowiec, Tomasz Trędowicz, Tomasz Windak.

Image
Dziękuję serdecznie mieszkańcom kórzy pomagali przy wylewaniu płyty betonowej. Zachęcam pozostałych Koźmiczan do pomocy, aby stale nie powtarzały się te same nazwiska. Pracy jest jeszcze bardzo dużo, w najbliższym czasie będziemy wykonywać balustradę z obu stron płyty.

Sołtys - Stanisław Dziedzic.

Podziękowania należą się także Stanisławowi Dziedzicowi za sprawną organizację przedsięwzięcia: zakup materiałów, zamówienie sprzętu budowlanego i umówienie ludzi do pracy.

czerwiec 2007

Wizytacja kanoniczna

Przez dwa dni: w niedzielę 10 czerwca i poniedziałek 11 czerwca Koźmice gościły księdza biskupa Jana Zająca.
Image
Eskorta motocykli poprzedzała samochód biskupa od granic parafii.
Image
W drzwiach świątyni witają biskupa: proboszcz Władysław Jewiarz i dziekan wielicki Zbigniew Gerle.
Image
Indywidulne błogosławieństwo biskupie dla rodzin na zakończenie porannej mszy świętej .
Image

Za nadesłanie zdjęć dziękujemy: Piotrowi Kaczorowi i Adamowi Pankowi
czerwiec 2007

Boże Ciało w Koźmicach

Image
Tradycyjnie, jeden z czterech ołtarzy, tuż obok przedszkola i przychodni w Koźmicach Wielkich przygotowują Koźmice Małe. W tym roku przy budowie ołtarza brali udział:Paweł i Tomasz Pająkowie, Piotr Marcinek, Krzysztof Batko i Marcin Dziedzic.
inf. SD.
Image
Za nadesłanie zdjęć dziękujemy Adamowi Pankowi i Piotrowi Kaczorowi.
czerwiec 2007

Remont drogi

Prace rozpoczęły się na drodze gminnej nr 146, czyli głównej drodze wiejskiej prowadzącej od Pawlikowic do kapliczki na granicy z Raciborskiem. Na najbardziej zniszczonych odcinkach drogi położona została nowa nawierzchnia asfaltowa.
Image
czerwiec 2007
kozmice.pl