Napisz do nas Strona główna Kontakt Archiwum

26 Maja - Dzień Matki

Pani Maria Mazur (z domu Kowal) urodziła się w Koźmicach Małych i tutaj spędziła dzieciństwo i młodość. W Wieliczce ukończyła Liceum Ekonomiczne, a następnie rozpoczęła pracę w Krakowie. W 1976 r. wyszła za mąż. W Koźmicach swe pierwsze kroki stawiała córka Izabela. W 1977 roku rodzina Mazurów wyjechała do Rudy Śląskiej, gdzie urodził się syn Lesław. Mimo upływu 30 lat Pani Maria wciąż tęskni za ukochanymi Koźmiczkami z lat młodości. Kiedy dowiedziała się o naszej stronie internetowej, przeczytała ją całą. Doskonale pamięta zabawy urządzane w świetlicy na Nosalówce, jak wspomina – duszą tych imprez i kimś w rodzaju wodzireja był jej brat – Jan. Bez trudu rozpoznała postacie ze zdjęcia przed starą świetlicą, m.in. kolegę ze szkolnej ławy – Pawła Nawalanego. Pani Maria odwiedza czasami Koźmiczki przy okazji spotkań z rodziną w Pawlikowicach i ze swoją matką, Anną, mieszkająca nadal w Koźmicach.
Image[Rozmiar: 10973 bajtów]
Maria Mazur jako młoda Koźmiczanka i dzisiaj.
Historię swojej Mamy opowiedziała nam jej córka - Izabela. Okazją ku temu jest Dzień Matki ten szczególny dzień, kiedy wszystkie dzieci (i te małe, i te duże) w szczególny sposób pamiętają o swoich Mamach. Za pośrednictwem naszej strony Izabela i Lesław chcą złożyć swojej Mamie najserdeczniejsze życzenia Radości, Miłości i wszystkiego tego, co Najlepsze. Przyłączamy się do tych życzeń, pamiętając o wszystkich koźmickich Mamach, bo to także ich święto.
maj 2007

35-lecie posługi kapłańskiej księdza Władysława Jewiarza

Ksiądz Władysław Jewiarz obchodził uroczystość 35-lecia posługi kapłańskiej. Pochodzi z Bogucic koło Bochni. Ukończył krakowskie Wyższe Seminarium Duchowne a święcenia kapłańskie przyjął 21 maja 1972 z rąk kardynała Karola Wojtyły. W latach osiemdziesiątych włożył wiele trudu w budowę punktu katechetycznego i kaplicy w rodzinnych Bogucicach. Ksiądz Jewiarz od prawie 20 lat jest związany z Koźmicami.
Image
Pracę duszpasterską w tej parafii rozpoczął w 1988 roku, jeszcze w trakcie budowy kościoła parafialnego. W 1993 roku, po erygowaniu parafii p.w. Trójcy Świętej w Koźmicach Wielkich, został mianowany jej pierwszym proboszczem i posługę tę sprawuje do dziś.
maj 2007

Kwesta na potrzeby remontowe parafii

W niedzielę, 20 maja odbyła się zbiórka pieniędzy na fundusz remontowy parafii w Koźmicach Wielkich. W północnej części Koźmiczek (od Pawlikowic do Wilgi) kwestowali: Stanisław Dziedzic i Waldemar Pirowski. Zebrano 819 zł. W południowej części wsi (bez Ukrainy, Sieprawówki i domów należących do parafii w Raciborsku) Andrzej Batko i Ryszard Strojny zebrali 1050 zł. Łącznie Koźmice Małe uzbierały kwotę 1869 zł. Podziękowania należą się wszystkim czterem kwestującym za poświęcony czas.

Serdeczne podziękowania mieszkańcom Koźmiczek za ofiarowane pieniądze w ramach składki półrocznej na cele remontowe kościoła parafialnego. Szczęść Boże, w jedności siła.

Stanisław Dziedzic
maj 2007

Koźmickie bliźniaki

Gratulujemy Państwu Sirantom: Magdalenie i Grzegorzowi i dziękujemy za troskę o szybki rozwój naszej Koźmiczańskiej Rzeczypospolitej. Chrzest bliźniąt: Olgi i Dawida, urodzonych 11 lipca 2006 r odbył się 6 maja, w kościele w Koźmicach Wielkich o godz. 1030.
Image

W imieniu mieszkańców Koźmiczek, najserdeczniejsze życzenia składają: Sołtys i Rada Sołecka.
maj 2007

3 Maja w Chicago

Image
Jako komentarz do notatki o flagach narodowych w Koźmiczkach niech posłużą te zdjęcia z obchodów 3 Maja w Chicago. Im dalej od Polski tym atrakcyjniejsza staje się polska flaga. Zdjęcia nadesłał Piotr z Chicago - dziękujemy.
Image
A zdjęcie poniżej, jako suplement, nadesłała Marta, również z Chicago. Dziękujemy i cieszymy się, że strona Koźmiczek jest czytana także za oceanem.
Image
maj 2007
kozmice.pl