Napisz do nas Strona główna Kontakt Archiwum

Skrzydlaty gość

Od kilku dni pokazuje się w Koźmiczkach, zwłaszcza tam, gdzie są świeżo skoszone łąki. Rywalizuje z miejscowymi kotami o myszy, są one bowiem jego przysmakiem. Może ktoś wie,gdzie uwił gniazdo nasz skrzydlaty gość ?
bociek
lipiec 2007

Czy chcemy nowej drogi w Koźmicach Małych?

Zgodnie z obietnicą wracamy do sprawy planowanej nowej drogi w Koźmiczkach. Droga ta oznaczona na mapie studium symbolem KZD (symbol publicznej drogi zbiorczej) ma zaczynać się przy kościele w Raciborsku, następnie biec do mostu na Wildze przy drodze krajowej 964 w Pawlikowicach. Dalej, wzdłuż południowego brzegu Wilgi przez pola powyżej świetlicy na Nosalówce, przecina drogę gminną 146. Dalej skrajem łąki, cały czas na południowym brzegu Wilgi do następnego mostu - im.Stanisława Tatary. Nowa droga ma łaczyć się z istniejącą, wąską drogą prowadzącą do stacji paliw w Koźmicach Wielkich. Przebieg planowanej drogi na terenie Koźmiczek jest oznaczony na rysunku.
Image Szkic na podst. Studium Uwarunkowań i Kierunków Zagospodarowania Przestrzennego Miasta i Gminy Wieliczka, Rysunek nr 10 - Kierunki zagospodarowania przestrzennego gminy i struktura funkcjonalno - przestrzenna.
Źródło: www.wieliczka.eu
lipiec 2007

Szkoła w Koźmicach Wielkich ma już swoją stronę internetową !

Image
Z przyjemnością odnotowujemy powstanie strony internetowej szkoły podstawowej w Koźmicach Wielkich. Zapowiada się interesująco. To cenna inicjatywa mogąca przynieść korzyści zarówno uczniom jak i ich rodzicom. Obiecujemy, że będziemy życzliwie podglądać co też tam nowego słychać.
Zobacz stronę Szkoły Podstawowej w Koźmicach Wielkich.
lipiec 2007

Burmistrz Wieliczki, Artur Kozioł w Koźmicach Małych.

Image
W środę, 4 lipca odbyło się spotkanie w sprawie Studium Uwarunkowań i Zagospodarowania Przestrzennego Gminy Wieliczka. Ważnym tematem, nad którą dyskutowano, była planowana droga zbiorcza o znaczeniu ponad-lokalnym. Nowa droga miałaby łączyć drogi: krajową 964 z gminną 146 na wysokości mostu na Wildze, obok kurnika. Dalej, planowana droga, biegłaby południowym brzegiem Wilgi, po łące, aż do mostu Stanisława Tatary.
Koźmiczanie pytali także o sprawy indywidualne dotyczące konkretnych działek. Zgłoszono postulat połączenia boiska sportowego w Koźmiczkach z obiektami sportowymi w Koźmicach Wielkich drogą rowerową lub lokalną. Krytykowano dziwny remont drogi wiejskiej 146, gdzie położono odcinki nowej nawierzchni ale pozostawiono w środku odcinki z dziurami.
Wiele pytań dotyczyło zamierzeń gminy związanych z budową kanalizacji w Koźmiczkach. Burmistrz, pan Artur Kozioł, obiecał, że do końca III kwartału 2007 roku zostanie przygotowany plan uruchomienia programu budowy indywidualnych oczyszczalni domowych lub oczyszczalni zbiorczych - dla kilku domów - dofinansowywanych ze środków Unii Europejskiej. Za przygotowanie tego planu ma być odpowiedzialny pełnomocnik burmistrza d/s inwestycji, pan Józef Lassota.
Image
lipiec 2007

Rajd zabytkowych samochodów w Wieliczce

Image
W dniach od 28 czerwca do 1 lipca odbyła się V Runda Rajdowych Mistrzostw Polski Pojazdów Zabytkowych - KRAK 2007 - przy hotelu "Turówka" w Wieliczce. Zjechały się samochody z Polski oraz innych krajów.
W piątek odbyła się jazda okrężna przez Wieliczkę - Łapanów - Nowy Wiśnicz. Natomiast w sobotę jazda okrężna przez Wieliczkę - Kraków i powrót na parking hotelu Turówka. W niedzielę nastąpiło pożegnanie zawodników.
W trakcie rajdu można było podziwiać takie samochody jak: Syrenki, Fiaty, Mercedesy, BMW. Wśród wystawionych pojazdów znalazły się również motory. Uczestnicy rajdu zaprezentowali się oczywiście w strojach z czasów, w których powstały pojazdy.
Image
Za nadesłanie notatki i zdjęcia dziękujemy Natalii Gawędzie. Czekamy na kolejne wakacyjne korespondencje młodych Koźmiczan.
lipiec 2007

SP9ORH nadaje z Koźmic Małych

Image Żaden z żyjących kiedykolwiek z Koźmiczan nie zawędrował w tak odległe zakątki świata jak, wysyłane codziennie, sygnały radiowe stacji SP9ORH. Zgodnie z obietnicą, na naszej stronie można już przeczytać o tym, jak Wojtek SP9ORH Tchórzewski pełni obowiązki ambasadora Koźmiczek na całym świecie.
Czym zajmują się krótkofalowcy i dlaczego płacą duże rachunki za prąd, skąd biorą swoje długie anteny i co oznaczają tajemnicze skróty:QSL i QTH - o tym wszystkim opowiada dla czytelników naszej strony, Wojtek.
Czytaj artykuł.
lipiec 2007
kozmice.pl